آموزش مقاله نویسی

 

 

یکی از مهارت‏ های لازم برای دانشجویان رشته‏ های مختلف (به‏ ویژه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی را دارند)، داشتن ذهنی مسأله ‏یاب و توانایی پرداختن به مسائل مهم رشته تحصیلی، با زبان علم و در قالب مقالات علمی است. اهمیت این موضوع، تا جایی است که پذیرش دانشجویان داوطلب برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در بسیاری از دانشگاه‏ های کشور، منوط به ارائه مدارکی دال بر داشتن این مهارت و توانایی می‏ باشد. مقالات علمی دارای انواع مختلفی است و هریک امتیاز خاص خود را دارد؛ مقالات علمی ‏پژوهشی؛ مقالات علمی‏ ترویجی و مقالاتی که در همایش‏ ها و کنفرانس‏ ها ارائه می‏ شود.
فرد محقق از درگیری ذهنی و تلاش برای یافتن راه ‏‏حل علمی و آکادمیک در راستای پرداختن به آن موضوع، تا جستجوی اطلاعات و به نگارش ‏درآوردن یافته ‏های تحقیق، باید مسیر مشخصی را طی کند؛ که مدت ‏زمان لازم برای آن، بسته به خبرگی و تجربه وی و همچنین دسترسی به اطلاعات لازم، متفاوت است؛ آنچه مسلم است دانشجویان مشتاق ولی کم‏  تجربه، نیازمند راهنمایی‏ ها و هدایت فردی مجرب در این زمینه هستند. همچنین باید اشاره کرد که کاربلدی و ذکاوت در ارسال مقالات علمی به مجلات معتبر داخلی و خارجی نیز به اندازه توانایی نگارش آن‏ها، اهمیت دارد.
گروه آموزشی‏ پژوهشی مارکوپولو با توجه به تقاضای دانشجویان و بنا به ضرورت، در نظر دارد تا دانشجویان و علاقمندان را از صفر تا صد این مهم یاری دهد. این دوره که با کمک و همراهی اساتید بسیار مجرب برگزار می‏ شود؛ طی ۴ جلسه به نحوۀ یافتن موضوعات ناب تحقیق، مهارت جستجو در پایگاه‏ های علمی معتبر، ساختار استاندارد انواع مقالات، تا نحوه ارسال مقاله به ژورنال‏ های معتبر و همچنین آشنایی با شاخص‏ ها و معیارهای ارزیابی این مقالات توسط داوران مجله پرداخته می‏ شود. همچنین طی این جلسات، به یکی از موضوعات مهم و اخلاقی یعنی رعایت اصول امانت داری در استفاده از مقالات و آثار نویسندگان پیشین نیز پرداخته می‏ شود.
یکی از نکات قابل توجه در این دوره این است که شرکت‏ کنندگان می‏ توانند همگام با یادگیری اصول نگارش مقاله علمی، با راهنمایی‏ های مدرس و انتخاب موضوع مورد علاقه خود‏، دانسته‏ های خود را به ‏صورت تجربی بر روی موضوع مد نظر پیاده کنند. مسلماً این امر، میزان یادگیری دانشجویان را تا حد زیادی افزایش خواهد داد.

📢مرکز آموزش مارکوپولو برگزار می‌کند📢

نام دوره: آموزش مقاله‌نویسی

مدرس: آقای دکتر بیات

تاریخ برگزاری:۳۰،۲۵،۲۳ مهر و ۲ آبان

هزینه: ۱۰۰ هزار تومان

شماره کارت جهت واریز مبلغ: 5607-0001-2970-5022 (بنام محسن کرابی، بانک پاسارگارد)

تلفن تماس: 88543482-021

ادمین: MarcoAcademy_Reg@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *