شناسایی و طراحی مسیرهای گردشگری ویژه راهنمایان گردشگری و مدیران فنی بند ب

 

شناسایی و طراحی مسیرهای گردشگری ویژه راهنمایان گردشگری و مدیران فنی بند ب

بسیاری از مسیرهای گردشگری دارای جاذبه ‏های متنوع و زیادی هستند؛ از این ‏رو می‏ توانند موفق به جذب بخش‏ های مختلف بازار گردشگری،اعم از تورهای فرهنگی، طبیعت‏ محور و … شوند. بدون شک برنامه هر تور در مسیرهای گردشگری شامل بازدید از مجموعه‏ ای از این جاذبه ‏هاست که دست‏ اندرکاران سفر مسئول شناسایی و عرضۀ آن‏ها به علاقمندان هستند. دو عامل مهم در طراحی این بازدیدها عبارتند از: زمان و نوع تور تعریف‏ شده. در واقع در تعریف طراحی مسیرهای گردشگری، فرد یا شرکت می‏ بایست با توجه به نوع تور (فرهنگی، طبیعت ‏محور و…) و تیپولوژی شخصیتی گردشگران حاضر در آن بعلاوه زمان لازم برای اجرای بازدیدها، به نحوی مطلوب مسیرهای جذاب و متناسب را بررسی و بسته ‏بندی کنند.
شناسایی جاذبه ‏های مقصد و تعریف ماهرانه مسیرهای گردشگری آن و درنتیجه برگزاری حرفه ‏ای تورهای گردشگری به نحوی مطلوب و جذاب، می‏ تواند برای برگزارکنندگان تورهای گردشگری، نوعی مشخصه و مزیت رقابتی به‏ حساب آید؛ چرا که برای گردشگران بالقوه بسیار مهم است که بتوانند در حداقل زمان ممکن سفر، آنچه را که از سفر به کشور یا شهر مورد نظر می‏ طلبند، بدست آورند.
با توجه به اهمیت موضوع شناسایی و طراحی مسیرهای گردشگری و نیاز و تقاضای علاقمندان، شرکت آموزشی پژوهشی مارکوپولو اقدام به برگزاری دوره‏ کوتاه ‏مدت «شناسایی و طراحی مسیرهای گردشگری ویژه راهنمایان گردشگری و مدیران فنی بند ب» در چهار جلسه کرده است. در این دوره، تلاش می‏ شود کما فی‏ السابق با به‏ کارگیری اساتید مجرب و به صورت کاملاً کاربردی، اصول طراحی و شناسایی حرفه‏ ای مسیرهای گردشگری فرهنگی، طبیعت‏ محور و تورهای ترکیبی پرداخته شود. همان‏گونه که اشاره شد هدف اصلی شرکت آموزشی پژوهشی مارکوپولو از برگزاری این دوره کوتاه‏ مدت، انتقال تجربه ‏ها و دانش اساتیدی است که سال‏ ها در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

One thought on “شناسایی و طراحی مسیرهای گردشگری ویژه راهنمایان گردشگری و مدیران فنی بند ب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *